Witamy Państwa serdecznie na stronie prezentującej całoroczny ośrodek wypoczynkowy Archimedes-Tourist w Głębokiem. Ośrodek położony jest w pięknym sosnowym lesie w malowniczej okolicy jeziora Głębokiego jednego z najczystszych akwenów na Pojezierzu Lubuskim. Ośrodek usytuowany jest  tuż przy drodze ekspresowej S3 i zaledwie 5 km od Międzyrzecza. Ze względu na dobry dojazd łatwo tu trafić i dojechać również osobom niezmotoryzowanym. Obok Ośrodka znajduje się przystanek PKS oraz stacja PKP Głębokie Międzyrzeckie.

Domki1 mboisko do badbintona mDomki3 m

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia niezwykle pięknego miejsca, gdzie oferujemy Państwu zakwaterowanie oraz możliwość aktywnego wypoczynku. Specyficzny mikroklimat, czyste powietrze, miła i fachowa obsługa, urozmaicone wyżywienie sprawi, że zapomnicie Państwo o kłopotach, stresie i zgiełku dnia codziennego.
Do Państwa dyspozycji boiska sportowe, stoły do ping-ponga, wypożyczalnia sprzętu pływającego, suszarnia grzybów, szachy plenerowe oraz plac zabaw dla dzieci. W czasie sezonu można wykupić pyszne, urozmaicone domowe posiłki na stołówce na terenie ośrodka, natomiast po sezonie istnieje możliwość dostarczenia zamówionych posiłków przez firmę cateringową z konsumpcją na miejscu.
Wynajmujemy pomieszczenia na przyjęcia rodzinne, uroczystości weselne i przyjęcia przed i po sezonie wczasowym oraz zielone szkoły, obozy sportowe, szkolenia, konferencje, imprezy integracyjne i rekreacyjne.

Ośrodek jest atrakcyjny dla dzieci. Na terenie jest bardzo ciekawy plac zabaw oraz duża plaża z łagodnym zejściem do wody.

plac zabaw mPomost mplaa

Jezioro Głębokie objęte jest strefą ciszy bez możliwości korzystania z łodzi motorowych i skuterów wodnych, posiada pierwszą klasę czystości dzięki której jest rajem dla płetwonurków. Nurkowie mają tu doskonałe warunki. Jest profesjonalna baza nurkowa, parking blisko wody, jest się gdzie przebrać i przygotować, a najważniejsze - samo jezioro zachwyca nurków dużą przejrzystością dochodzącą momentami nawet do 8 m i bujną roślinnością, na tle której można podziwiać przemieszczające się ławice ryb.

Dla wędkarzy jest kilka dużych pomostów, gdzie poza sezonem panuje cisza i spokój. Jest też kilka kładek, które trzeba sobie zająć raczej wcześnie rano. Polecamy wynajęcie łodzi i zasadzenie się na występujące tu szczupaki, węgorze, okonie oraz leszcze i płotki. W tym celu najlepiej wybrać się na drugą stronę jeziora z dala od kąpielisk. W zimie gdy jezioro zamarznie polecamy wędkarstwo podlodowe.

Nurkowie mWdkarskie1 mPomosty m

Piesi, rowerzyści znajdą w okolicy wiele dobrze przygotowanych i oznakowanych oraz urozmaiconych szlaków . Głębokie otoczone jest pięknymi lasami. Jest to prawdziwy raj dla grzybiarzy w czasie wysypu grzybów. Do Międzyrzecza prowadzi bezpieczna wyasfaltowana droga rowerowo-piesza idealna również dla rolkarzy. Zimą gdy woda w jeziorze zamarznie to świetne miejsce do uprawiania sportów zimowych takich jak łyżwiarstwo i bojery.

Podsumowując - dla każdego coś dobrego.

Serdecznie zapraszamy przez cały rok!!!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem